Экономика

  Меркель 2.0: АКК відрізняється від попередниці - експерт


  На вихідних делегати правлячої партії Німеччини обрали наступницю Ангели Маркель на цій посаді. Новим главою партії Християнсько-демократичний союз Німеччині стала 56-річна Аннегрет Крамп-Карренбауер і тепер вона буде претендувати на посаду канцлера за підсумками парламентських виборів 2021 року, хоча і не змінить фундаментальних принципів політичної сили, пише для DT.UA Костянтин Федоренко з Інституту євроатлантичного співробітництва.

  "І справді: нехай крайні ліві та крайні праві вже заявили, що Крамп-Карренбауер — це "Меркель 2.0", деякі важливі відмінності існують. Хоча фундаментальні принципи партії, мабуть, залишаться колишніми, тим не менш важливе для Німеччини питання міграції (саме ця країна прийняла найбільше біженців під час міграційної кризи останніх років) АКК займає більш жорсткі позиції, ніж нинішній канцлер", — пише автор.

  Експерт зазначає, що Крамп-Карренбауер підтримує депортацію біженців, засуджених за злочини у Німеччині, навіть якщо мова йде про сирійців, яких заборонено, згідно з міжнародними нормами, повертати в свою країну, якщо при цьому існує загроза для їх життя.

  "Вона також є прихильником більш серйозних перевірок бекграунду тих біженців, які прибувають в країну і заборони на в’їзд у Шенгенську зону для депортованих", — пише Федоренко.

  Крім того, АКК займає більш консервативну позицію в соціальних питаннях. Крамп-Карренбауер виступала проти легалізації одностатевих шлюбів, проте якщо АКК стане канцлером, то від неї не слід очікувати спроб скасування цього рішення, вважає експерт.

  "Адже це негативно вплинуло б на її підтримку серед потенційно важливих електоральних груп, схильних підтримувати соціально прогресивні політики. Ще АКК виступає проти абортів. І хоча за вказаною вище причини вона навряд чи піде на їх заборону, вона також і не буде змінювати чинний закон, який передбачає кримінальну відповідальність за рекламу послуг з переривання вагітності", — підсумовує Федоренко.

  Детальніше про нового лідера ХДС читайте у статті Костянтина Федоренка "Під патронатом Меркель" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".


  Джерело статті: “https://dt.ua/WORLD/merkel-2-0-akk-vidriznyayetsya-vid-poperednici-ekspert-296597_.html”

Tags