Первая полоса

  Безкоштовне лікування туберкульозу в Рівному: за що не треба платити

  Розповідаємо, які послуги пацієнти можуть безкоштовно отримати в Рівненському обласному фтизіопульмонологічному медцентрі(раніше – Рівненському обласному тубдиспансері). За гештеґом «безкоштовна медицина» можна також переглянути публікації «Четвертої влади» про безкоштовні послуги в інших лікарнях Рівного та області.

  Об этом сообщает Устинов троллит

  За 2020 рік Фтизіопульмонологічний медцентр отримав від Національної служби здоров’я 21 мільйон 254 тисячі 477 гривень на лікування дорослих і дітей із туберкульозом.

  Для пацієнтів, які хворіють на туберкульоз, послуги у Медцентрі безкоштовні та доступні в тому числі під час карантину (деякі інші види медичної допомоги під час карантину обмежені – наприклад, планові госпіталізації – ред.). Не потрібно платити за:

  • консультування/діагностику пацієнтів з підозрою на туберкульоз;
  • призначення лікування;
  • формування плану лікування та спостереження за пацієнтом;
  • моніторинг лікування;
  • діагностику та лікування супутніх захворювань з моніторингом дотримання призначеного лікування.

  Втім Національна служба не оплачує Фтизіопульмонологічному медцентру ліки, які закуповує МОЗ через централізовані закупівлі.

  Щоб отримати медичну допомогу у Фтизіопульмонологічному медцентрі, потрібно

  • звернутись до сімейного лікаря або лікаря, який лікує хронічне захворювання пацієнта
  • звернутись самостійно до фтизіатра, адже для звернення до цього спеціаліста направлення не потрібно, і вже фтизіатр випише скерування до Фтизіопульмонологічного медцентру
  • самому звернутися до Фтизіопульмонологічного медцентру

  Раніше ми писали про те, як лікують хворих у туберкульозних диспансерах Рівненщини у 2020 році. Зараз в області залишився один такий заклад, у Рівному, а принцип його фінансування змінився: тепер гроші диспансер отримує не за ліжкомісця, а за кількість людей, яких полікували.

  – За нової системи у медичних закладів зникає мотивація утримувати пацієнта у стаціонарі без медичних показів, адже зайняте ліжко більше не оплачується, – розповідає представниця пресслужби НСЗУ Христина Петрик. – Оплачується безпосередньо діагностика та лікування людини, де б вони не проводились. Тривала ж госпіталізація призводила до надмірних витрат на лікування пацієнтів, а також до їхнього повторного інфікування у стаціонарі.

  За інформацією НСЗУ, безкоштовно лікувати хворих на туберкульоз мають і в стаціонарі, і/або в амбулаторних умовах (удома під періодичним наглядом лікарів).

  Для пацієнта з туберкульозом безоплатними є лабораторні та інструментальні дослідження, лікування в стаціонарних та амбулаторних умовах, ліки з Національного переліку, а також ліки, які закуповуються централізовано за бюджетні кошти, пояснюють в НСЗУ.

  Якщо з вас вимагають гроші за послуги, які мають бути безкоштовні, телефонуйте у контакт-центр НСЗУ за номером 16-17. Також можна подати скаргу в онлайн-режимі.


  Якщо наша діяльність вам подобається і ви вважаєте її важливою – підтримайте «Четверту владу» за цим посиланням. Завдяки підтримці ми зможемо працювати ще краще.

  Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері. Вдячні за ваші коментарі та поширення матеріалу.  Джерело статті: “https://4vlada.com/bezkoshtovne-likuvannia-tuberkulozu-v-rivnomu-za-shcho-ne-treba-platyty”

Tags