Первая полоса

  Кулеба: Ми хотіли б, щоб демократична Білорусь приєдналася до "Люблінського трикутника" і перетворила його на квадрат

  На думку Кулеби, без Білорусі формат "Люблінського трикутника" є "трохи неповним"

  Країни – члени "Люблінського трикутника" хотіли б, щоб до них приєдналася Білорусь. Про це на брифінгу після зустрічі міністрів закордонних справ України, Польщі та Литви, який транслювали у Facebook, заявив глава МЗС України Дмитро Кулеба.

  Об этом сообщает База компромата

  За його словами, Україна, Польща і Литва готові до спілкування з Олександром Лукашенком, але тільки на умовах взаємної поваги.

  "Люблінський трикутник" із самого початку кризи в Білорусі запропонував свої добрі послуги для сприяння врегулюванню ситуації. Ніхто ні від кого не закривається. Але якщо розмовляти – розмова має бути із взаємною повагою... Нав’язуватися ми не будемо", – зазначив глава МЗС України.

  Водночас він уточнив, що предметом розмови з Лукашенком може бути все, що допоможе забезпечити демократію в Білорусі.

  На думку Кулеби, без Білорусі формат "Люблінського трикутника" є "трохи неповним".

  "Ми хотіли б, щоб демократична Білорусь приєдналася і перетворила "Люблінський трикутник" на "Люблінський квадрат". Але час для цього ще не настав", – підкреслив Кулеба.

  Також він додав, що білоруську опозиціонерку Світлану Тихановську запросили на зустріч, щоб "почути думку протилежної сторони", оскільки позиція Лукашенка "всім і так добре відома".


  https://www.facebook.com/UkraineMFA/videos/766611437603177/

  Міністри закордонних справ України, Польщі та Литви 28 липня 2020 року в Любліні підписали декларацію про створення "Люблінського трикутника".

  Учасники "трикутника" координуватимуть дії для захисту міжнародного права в умовах російської агресії проти України в тристоронньому форматі та за участю НАТО, ООН, ЄС, Ради Європи та ОБСЄ.

  17 вересня відбулася перша зустріч представників "Люблінського трикутника".


  Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/politics/kuleba-mi-b-hotili-shchob-demokratichna-bilorus-prijednalasja-do-ljublinskomu-trikutniku-i-peretvorila-jogo-v-kvadrat-1537721.html”

Tags