Первая полоса

  Україна знову запросила аварійну допомогу з Білорусі через зупинку енергоблоків ТЕС Ахметова - ЗМІ

  Після аварійної зупинки енергоблоків ТЕС, що входять в ДТЕК Ріната Ахметова, системний оператор НЕК Укренерго повторно запросив аварійну допомогу у ГПО "Біленерго". Паралельно Укренерго обдзвонює великих споживачів, попереджаючи про можливу необхідність знизити споживання в найближчі дні.

  Об этом сообщает Moscow Post


  Про це повідомив БізнесЦензор з посиланням на джерела на енергетичному ринку. Укренерго підтвердила інформацію про запит аварійної допомоги з Білорусі.


  Згідно з інформацією джерел БЦ, 1-й енергоблок Запорізької ТЕС зупинився в 00:38 2 лютого. Причиною аварійної зупинки персоналом названо "свищ в конвеєрній шахті котла".


  Ця аварія не дозволила диспетчеру Укренерго збалансувати енергосистему в ранковий пік споживання електроенергії 2 лютого. Було запрошено аварійну допомогу з Білорусі потужністю 500 МВт.


  О 15:38 аварійна зупинка трапилася на 9-му енергоблоці "ДТЕК Курахівська ТЕС", що ще більше погіршило ситуацію. Через це запит аварійної допомоги був збільшений до 850 МВт.


  В лютому заплановано комерційний імпорт електроенергії з Білорусі потужністю 300 — 500 МВт і з РФ потужністю 200 МВт.


  Через низькі температур в піки споживання Україна споживає до 22,5 тис МВт. У той же час, представники металургійних підприємств повідомляють, що Укренерго сповістило їх про можливу необхідність знизити споживання в найближчі дні.


  В разі дефіциту електроенергії Укренерго застосовує Графік планового обмеження потужності для великих споживачів.


  Якщо за допомогою цього інструменту не вдається збалансувати систему, вводиться Графік аварійного відключення споживачів. Те, що в Україні називають "віяловими відключеннями".


  18 січня Білорусь надала допомогу в наданні резерву потужності Україні в обсязі 3,1 млн кВт / год електроенергії. 30 грудня 2020 року НЕК "Укренерго" і державне виробниче об’єднання (ГПО) "Біленерго" (білоруський оператор системи передачі) підписали договори про постачання електроенергії в рамках надання / отримання аварійної допомоги в режимі паралельної роботи ОЕС України і ОЕС Білорусі. Запаси вугілля на складах ТЕС на початку лютого вдвічі менше необхідного рівня.


  Джерело статті: “https://apostrophe.ua/ua/news/economy/jenergetika/2021-02-02/ukraina-opyat-zaprosila-avariynuyu-pomosch-iz-belarusi-iz-za-ostanovki-energoblokov-tes-ahmetova---smi/221976”

Tags