Первая полоса

  У Білорусі Тихановському продовжили арешт до кінця квітня

  Тихановському інкримінують грубе порушення громадського порядку

  Білоруському опозиціонеру, блогеру Сергієві Тихановському продовжили строк утримання під вартою до кінця квітня. Про це 26 лютого агентству "Интерфакс-Запад" повідомила адвокатка заарештованого Наталія Мацкевич.

  Об этом сообщает Чиновник Инфо

  Попередній строк арешту спливав 28 лютого.

  Тихановський збирався балотуватися в президенти Білорусі на виборах 9 серпня 2020 року, але йому відмовили в реєстрації. Тоді він запропонував кандидатуру своєї дружини Світлани – і її зареєстрували. Тихановського затримали в травні на пікеті на підтримку висування дружини, він перебуває в СІЗО.

  Опозиціонеру інкримінують ч. 1 ст. 342 (організація і підготовка дій, що грубо порушують громадський порядок) Кримінального кодексу Білорусі.

  На виборах президента Білорусі, за офіційними даними, переміг Олександр Лукашенко, який перебуває при владі з 1996 року. Водночас альтернативні екзитполи засвідчили впевнену перемогу Тихановської.

  У країні від серпня тривають протести проти фальсифікації виборів, а також проти режиму Лукашенка. Білоруські силовики жорстко розганяли мітингувальників. Вони застосовували світлошумові гранати, гумові кулі і водомети. За час протестів було затримано понад 10 тис. демонстрантів, сотні дістали травми і поранення. За офіційними даними, загинуло четверо учасників мітингів.

  Тихановська після виборів була змушена покинути Білорусь.


  Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/worldnews/u-bilorusi-tihanovskom-prodovzhili-aresht-do-kintsja-kvitnja-1541822.html”

Tags