Общество

  Меркель налаштована на непрості переговори щодо кандидатури голови Єврокомісії. Хто може її очолити

  Меркель налаштована на непрості переговори щодо кандидатури голови Єврокомісії. Хто може її очолити

  Канцлер Німеччини Ангела Меркель заявила, що переговори щодо кандидатури голови Європейської комісії на саміті ЄС в Брюсселі, що мають відбутися в неділю ввечері, обіцяють бути непростими.

  "Нарада, висловлюючись акуратно, обіцяє бути непростою", — сказала вона. За її словами, головне при призначенні постів не нашкодити роботі європейських інститутів.

  Зазначимо, що цей саміт в Брюсселі — вже третя спроба узгодити кандидатуру глави ЄК. Перший раз це питання обговорювалося на позаплановому саміті 28 травня, вдруге — на плановому 20-21 червня, і обидва рази — безрезультатно.

  За даними західних ЗМІ, зокрема, газети Rheinische Post, кандидат від соціалістів Франс Тіммерманс є фаворитом в гонці за посаду глави Єврокомісії, а консерватор Манфред Вебер, якого підтримувала Меркель, при такому розкладі найімовірніше стане головою Європарламенту.

  Франс Тіммерманс

  Як писала "Європейська правда" з посиланням на Reuters, 30 червня глава Євроради Дональд Туск провів консультації з представниками провідних фракцій Європарламенту. На зустрічі Туск заявив, що запропонує пост президента Єврокомісії політичному блоку соціал-демократів.

  Тіммерманс – неприємна кандидатура для східних держав ЄС, таких як Угорщина і Польща. Вони критикують його за участь у процесах, які блок веде у зв’язку із занепокоєнням щодо порушення верховенства права в обох країнах. Як повідомляє "Польське радіо", Вишеградська четвірка – Польща, Угорщина, Чехія та Словаччина – домовилася заблокувати обрання Тіммерманса президентом Єврокомісії.

  За даними видання, існує також ширше коло країн, яким не подобається висування Тіммерманса – це держави із правоцентристськими урядами, яке не в захваті від того, що ЄК очолить висуванець соціалістів. Втім, для блокування його призначення потрібно отримати підтримку 8 держав-членів ЄС.

  ВідеоУкраїнська делегація може відмовитись від співпраці з Радою Європи

  Оскаржити повернення Росії до ПАРЄ намагаються у Страсбурзі. Процедуру ініціювали представники України та Грузії, після того, як євродепутати більшістю голосів підтримали відновлення членства кремлівської делегації без виконання будь-яких зобов’язань. Повернення Росії до ПАРЄ засудили дипломати США, Естонії, Литви та Латвії, були протести і на вулиці.

  Українська делегація може відмовитись від співпраці з Радою Європи
  ТСН. 16:45
  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • Messenger
  • Viber

  Джерело статті: “https://tsn.ua/svit/merkel-nalashtovana-na-neprosti-peregovori-schodo-kandidaturi-golovi-yevrokomisiyi-hto-mozhe-yiyi-ocholiti-1370628.html”

Tags