Политика

  Ангела Меркель може піти зі своєї посади достроково — ЗМІ


  Ангела Меркель може піти з поста канцлера раніше, ніж закінчиться термін її діяльності. Це може статися, якщо виникне урядова криза після виборів в Європарламент.

  Хоча Ангела Меркель сама зізналася, що не збирається висувати свою кандидатуру на виборах у 2021 році і йде з політики, вона може дочасно покинути свій пост. І це визначать вибори в Європарламент. І якщо канцлеру винесуть вотум недовіри, то буде потрібно проведення дострокових виборів у бундестаг. А місце Меркель займе лідер ХДС Аннегрет Крамп-Карренбауер, пише видання Die Zeit, передає Сегодня.

  Як стало відомо виданню, голова правлячої німецької партії ХДС Аннегрет Крамп-Карренбауер запросила партійну верхівку на позачергове закрите засідання, яке має відбутися на початку червня, після травневих виборів у Європарламент.

  За словами генерального секретаря ХДС Пауля Циміака, мова на засіданні піде про визначення правильних пріоритетів у світлі "можливості зміни рамкових умов". Також заплановані зустрічі верхівок двох правлячих партій: ХДС і соціал-демократів. Останні вже оголосили про свій намір підвести підсумки двох років роботи правлячої коаліції і вирішити, чи варто продовжувати її роботу.

  Провідні німецькі політики не виключають, що певний результат європейських виборів може спричинити за собою урядову кризу і дострокові парламентські вибори вже в цьому році. Це також може означати, що Крамп-Карренбауер спробує швидше змінити Меркель на посаді канцлера.

  Ангела Меркель стала першим німецьким лауреатом премії Фулбрайта. У минулому нагороди удостоювалися, в числі інших, Нельсон Мандела, Кофі Аннан, Джиммі Картер, Білл Клінтон, Вацлав Гавел, організація "Лікарі без кордонів", а також Білл і Мелінда Гейтс. Нагороджуючи главу німецького уряду, Асоціація Фулбрайта зазначила провідну роль канцлера ФРН у часи глобальних криз. У 2015 році редакція американського журналу Time назвала канцлера Німеччини Ангелу Меркель "Людиною року".

  У грудні 2018-го Ангела Меркель пішла з посади голови Християнсько-демократичного союзу, який очолював протягом 18 років. На її місце було обрано Аннегрет Крамп-Карренбауер. Також Меркель не більше не буде балотуватися на пост канцлера.


  Джерело статті: “https://dt.ua/WORLD/angela-merkel-mozhe-piti-zi-svoyeyi-posadi-dostrokovo-zmi-310151_.html”

Tags